Turėklų priežiūra

Turėklų priežiūra
Nerūdijančio plieno turėklai mokykloje

Nerūdijančio plieno turėklų priežiūra

Pirštų atspaudų žymes galite nuplauti spiritu ar skiedikliu. Po plovimo, nuplaukite šaltu vandeniu ir nušluostykite sausu skudurėliu.
Aliejų, riebalus ar tepalus nuplaukite organiniais tirpikliais, tada šiltu muiluotu vandeniu arba švelniu plovikliu. Praskalaukite švariu vandeniu ir nuvalykite sausu skudurėliu.
Sunkiai pašalinamus nešvarumus nuplausite švelniu šveitimo plovikliu, patrinę žemės paviršiaus kryptimi. Praskalaukite šaltu vandeniu ir nušluostykite sausa šluoste.
Stiprius spalvos pasikeitimus galite nuvalyti rankšluosčiu. Praskalaukite šaltu vandeniu ir nušluostykite sausu skudurėliu.
Rūdžių pėdsakus galima panaikinti paviršių sudrėkinus oksalo rūgšties tirpale ir palikus apie 15-20 minučių. Vėliau reikėtų nuplauti švelniu valikliu, perplauti švariu vandeniu ir nuvalyti sausu skudurėliu.
Dažų dėmes panaikinsite paviršių išvalę tirpikliu, tada nuplovę švariu vandeniu ir nuvalę sausu skudurėliu.
Įbrėžimai ant paviršiaus pasišalins švelniai šlifuojant paviršių (naudojant medžiagą, kurių sudėtyje nėra geležies), tada nuplovus švelniu plovikliu, švariu vandeniu ir išdžiovinus.

Ko negalima daryti:

Naudoti šveitimo miltelių, kadangi šios priemonės gali palikti paviršių įbrėžimus;

Naudoti priemonių, turinčių chloridų (ypač hidrochloridinės rugšties), druskos ar kitų baliklių.
Jeigu šie produktai būtų panaudoti per klaidą, paviršių reikia nuplauti gėlu vandeniu, nuvalyti
specialiomis priemonėmis, pašalinančiomis susidariusius oksidus ir kitus junginius;

Naudoti anglingo plieno pagrindą turinčių medžiagų, kaip pvz., plieniniai šepečiai, padai,
tinkleliai, kurie gali palikti įbrėžimus. Taip pat draudžiama naudoti valymo priemones ir įrankius,
prieš tai naudotus anglingo plieno paviršiui valyti;

Valyti paviršius statmenai šlifavimo krypčiai;

Naudoti šiurkščias, abrazyvines medžiagas.

Turėklai iš apvalaus medžio

Medinių turėklų priežiūra

Turėklų medinis porankis su laikų gali prarasti savo spalvą, jeigu jie yra padengti alyvą juos galima lengvai atnaujinti. Šie darbai nėra sudėtingi, juos galite atnaujinti patys. Tereikia medinį turėklą švelniai pašiaušti su mažo grūdėtumo švitriniu popieriumi ir tos pačios arba panašios spalvos alyva patepti. Alyvos perteklių po penkių minučių nuvalyti.

Kitos turėklų dalys, tokios kaip metaliniai vamzdeliai jokios išskirtinės priežiūros nereikalauja, juos dažniausiai dengiame milteliniu būdu.

Jeigu metaliniai turėklai yra eksplotuojami lauko sąlygomis ir ant jų atsiranda nedidelių įbrėžimų juos reikėtų užtepti rudžių surišėju ir užtepti metalui skirto grunto.