Laiptų turėklai

Laiptų turėklai

Laiptų turėklai

Laiptų turėklai, arba dar vadinami vidaus turėklai gali būti montuojami ant pakopų viršaus arba iš laiptų maršų šono.
Šie du montavimo būdai priklauso nuo namų stilistikos ir techninių galimybių.
Laiptų aukštis pagal statybos techninį reglamentą (STR) yra 900 mm. Mes visuomet rekomenduojame viršutinę laiptų aikštelę, jeigu tokia yra pakelti kiek aukščiau iki 1050-1100 mm, dėl saugumo. Tai negalioja turėklams iki lubų. Tokio tipo turėklų statramsčiai prasideda nuo pakopų ir tęsiasi iki lubų. Jiems pritvirtinti visuomet siūlome po lubomis pritvirtinti medinius brusus, kad laikui bėgant turėklas nepradėtų klibėti.

Kodėl verta rinktis vientisus vidaus laiptų turėklus per du aukštus? 

Šiuolaikinių kotedžų vystytojai norėdami maksimaliai padidinti gyvenamąjį plotą, laiptus susiaurina. Tam, kad išlaikyti kuo didesnį laiptų plotą ir jais būtų patogu vaikščioti, mes pirmo aukšto laiptų marše nesiūlome daryti medinio porankio, o antro aukšto laiptų marše turėklai jau tvirtinami iš šono ar prie laiptų pakopos apačios. Taip laiptai išlieka maksimaliai platus ir turėklų dizainas įgauna minimalizmą ir estetiką. 
Kaip šiame pavyzdyje:

laiptų turėklai

Laiptų turėklų konstrukcija, projektavimas ir montavimas

Vidaus ar lauko turėklus gaminame ir montuojame naudodami aukštos kokybės tvirtinimo elementus, kurie atitinka visus STR keliamus reikalavimus ir standartus. Montavimo darbams taip pat naudojama ankerinė masė, ši derva yra skirta sutvirtinti tvirtinimo elementus, jeigu tarkime paviršius į kurį tvirtiname turėklą yra nestabilus. 
Montuojant turėklą iš šono mes visuomet rekomenduojame uždengti tvirtinimo taškus tos pačios spalvos detalėmis kaip laiptų turėklas.

Esant poreikiui visuomet pasiūlome klientui pasidaryti vidaus turėklų projektą tam, kad realiai pamatyti kaip nauja konstrukcija atrodys namų interjere. Brėžinyje pavaizduojame tvirtinimo taškus, naudojamas medžiagas, aukščius ir kitą aktualią informaciją. Tam, kad paruošti brėžinį, mums reikia atvykti į objektą ir atlikti tikslius matavimus. Apsilankymo metu pakonsultuojame apie galimus turėklų tvirtinimo būdus ir kitus iškilusius klausimus. Su savimi visuomet turime keletą medienos ir metalo pavyzdžių. Taip pat apsilankymo metu galime išsirinkti metalo spalvą pagal RAL spalvų paletę ir medžio spalvą pagal mūsų turimas alyvos ir beico paletes.

Svarbu atkreipti dėmesį į šias rekomendacijas vidaus turėklams:

• Po grindų apšiltinimo pasidaryti keletą nuotraukų ypač tose vietose, kur galimai bus tvirtinami turėklai;
• Jeigu laiptai yra pakankamai siauri – iki 800 mm ilgio, reikėtų susisiekti su turėklų gamintojais ir aptarti turėklų tvirtinimo būdą. Tokiu atveju geriausia būtų tvirtinti iš šono, kiek įmanoma labiau paliekant didesnį plotą praėjimui;
• Geriausias rezultatas pasiekiamas tada, kai viena įmonė gamina ir laiptų pakopas ir turėklus, tuomet sklandžiau galima susiderinti visas smulkmenas, jeigu nėra tokios galimybės tuomet lygiagrečiai pakopoms konsultuotis su turėklų gamintojais;
• Norint, kad turėklai būtų iki lubų reikia apgalvoti jų tvirtinimo būdą, jeigu tai yra įtempiamos lubos arba gipso kartono plokštė prie lubų reikia priglausti medinį bruselį.

Kaip sužinoti laiptų turėklų kainą?

Dažniausiai turėklų kaina priklausys nuo projekto apimties, konstrukcijų sudėtingumo, kokios naudojamos medžiagos turėklų gamyboje ir montavime. Jeigu yra galimybė užpildykite mūsų užklausos formą internetu, pateikite Jums žinomą informaciją ir jeigu turite prisekite nuotrauką. Į šias užklausas sureaguojame daug greičiau nei į paprastus laiškus.

Jeigu turite dizainerio ar architekto brėžinius, gavę šią informaciją su Jūsų aprašymu, galėsime įvertinti Jūsų projekto kainą. 

Ar vykstate į objektus išsimatuoti turėklų?

Pirminėje stadijoje tikslingiausia būtų gauti keletą laiptų variantų nuotraukų ir informaciją apie pageidaujamą turėklų dizainą iš mūsų galerijos arba bet kokios kitos galerijos. Įvertinsime pirminę turėklų kainą, jeigu kaina Jus tenkina planuosime išmatavimą po kurio kainą patikslinsime.

Kokioje statybų stadijoje reikia užsakyti laiptų turėklus?

Laiptų turėklus geriausia užsakyti prieš laiptų pakopų ir apdailos užsakymą. Šioje stadijoje galima nuspręsti kaip tvirtinsis turėklai, taip išvengsite galimų klaidų. Mūsų įmonė taip pat užsiima laiptų gamyba, gamina laiptų pakopas, todėl galime pasiūlyti pilną laiptų komplektą.

Kodėl reikia tvirtinti laiptų turėklus iš šono?

Dažnai vystytojai formuodami laiptus stengiasi sutaupyti gyvenamo ploto vietą, todėl laiptai gaminami pakankamai siauri. Mūsų įmonė gali pasiūlyti tvirtinimą iš šono, taip išsaugant praėjimo plotą.

Tvirtinimas iš šono palengvina laiptų pakopų priežiūrą, plaunant jas nereikia apeiti kiekvieno vamzdelio.

Nerūdijančio plieno turėklai

Nerūdijantis plienas kaip medžiaga yra plačiai naudojama įvairių tipų turėklams gaminti.

Daugiau
Mediniai turėklai

Dažniausiai pasirenkama uosio arba ąžuolo masyvo mediena. Medienos tipas pagal kliento poreikį yra pritaikomas prie esamų grindų arba laiptų pakopų.

Daugiau
Stiklo turėklai

Stiklas – puikiai tinka lauko balkonų turėklams. Galima jį kombinuoti su nerūdijančio plieno elementais arba dažyto aliuminio profiliais.

Daugiau