Laiptų pakopos

Laiptų pakopos

Laiptų pakopos

Laiptų pakopos yra neatskiriama  vidaus interjero dalis.

Laiptų pakopos dažniausiai gaminamos iš uosio arba ąžuolo kietmedžio masyvo medienos. Skirtumas tarp šių dviejų medienos tipų – ąžuolas geriau įsisavina spalvą, tuo tarpu uosis yra margesnis ir šviesesnis. Spalva dažniausiai derinama prie grindų arba durų atspalvių. Pakopą gali būti dengiama alyva, arba beicuojame ir lakuojama.

Standartinis pakopos storis yra 40 mm. Gylis nuo 260 iki 320 mm. Priešpakopės gali būti įvairių storiu nuo 20 mm iki pačios pakopos storio.  Priešpakopės gali būti dažomos sienų spalva, tuomet pakopą yra „išleidžiama“ apie 25 mm į priekį.

Pagal pageidavimą, galima pakopoje išfrezuoti griovelius LED apšvietimui.

Laiptų pakopos montuojamos ant betono arba metalo konstrukcijos. Mes galime suprojektuoti ir pagaminti metalinę laiptų konstrukciją.

Klientams, kurie nori išskirtinių laiptų galime pasiūlyti metalinė laiptų konstrukciją išeinančią iš sienos, ją „apsiųname“ medžiu ir laiptai atrodo lyg kabėtų ore. (Pvz. galerijoje Nr.x)

Kai pakopos montuojasi tarp dviejų sienų arba yra labai ilgos rekomenduojame jas darytis su apvadais. Pirmu atveju, kad neliktų tarpų tarp sienos ir pakopos, antruoju – kad pakopa geriau prisispaustų ir neturėtų galimybės išsiriesti.

Laiptų pakopų priežiūra:

Jeigu laiptų pakopa yra dengiama alyva, ją kas 3-5 metus reikėtų atnaujinti.

Jeigu ant laiptų nepatenka svetimkūnių iš lauko, tarkime smėlio ar kitų aštrių elementų, atnaujinti galima kas 5 metus, jeigu laiptai yra arciau lauko durų ir ant jų patenka nešvarumai, atnaujinti gali tekti kas 2-3 metus.

Atnaujinimo darbai nėra sudėtingi, juos galima atlikti patiems. Tereikia pakopą švelniai pašiaušti su mažo grūdėtumo švitriniu popieriumi ir tos pačios arba panašios spalvos alyva patepti. Alyvos perteklių po penkių minučių nuvalyti.

Laiptų turėklai

Laiptų turėklai, arba dar vadinami vidaus turėklai gali būti montuojami ant pakopų viršaus arba iš laiptų maršų šono.

Daugiau
Turėklų gamyba ir projektavimas

Imdamiesi naujo projekto, pirmiausia atsakingai įvertiname kiekvieno kliento individualius poreikius ir viziją, todėl prieš pradedant gaminti mūsų projektuotojas sudarys projektą pagal Jūsų norus.

Daugiau
Laiptasijos

Laiptasija, kitaip vadinama laiptų karkasas yra naudojama kaip pagrindas laiptų pakopos sumontuoti ir formuoti galutinai laiptus.

Daugiau